Uczniowie z klasy 8a – Ania, Ada i Emilian biorą udział w I edycji Warszawskich Mistrzostw Startup Jump Junior dla Szkół Podstawowych. Nasz zespół miał za zadanie wcielić się w rolę współwłaścicieli wirtualnego sklepiku szkolnego i podejmować realistyczne decyzje biznesowe z wykorzystaniem symulacji. Konkurs wymaga wiedzy na temat możliwości zakładania oraz prowadzenia wirtualnej firmy, rozbudza postawę przedsiębiorczą, udoskonala umiejętności planowania własnej kariery edukacyjno-zawodowej w oparciu o prowadzenie własnej firmy oraz rozwija wyobraźnię, kreatywne myślenie i współpracę poprzez zespołowe podejmowanie decyzji. I etap konkursu zakończył się powodzeniem i po 6 rozgrywkach eliminacyjnych nasi Uczniowie awansowali do Finału, który odbędzie się w najbliższy wtorek 19 grudnia. Uczestnicy zmierzą się z pięcioma zespołami z innych warszawskich szkół podstawowych. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia!!!

Szkoła Podstawowa Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie https://ift.tt/Xb0GtoH

Skip to content