Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie

Szkoła istnieje od roku 1968.  Patronem szkoły jest Juliusz Słowacki. Dyrektorem SP 267  jest p. Małgorzata Gutowska .  Szkoła zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,  a także zapewnia wsparcie specjalistów z zakresie psychologii oraz pedagogiki . Szkoła jest dostosowana do potrzeb 6-latków . W szkole prężnie działa 368 drużyna harcerska i zuchowa oraz klub sportowy RONIN TEAM –  a także klub SGA Warszawa

Film pokazuje powstawanie oraz pierwsze rozpoczęcie roku szkolnego 1968/69.

Materiały video zawarte w filmie pochodzą z prywatnego archiwum pana Jana Trafnego. Autorem montażu i zdjęć jest nasz utalentowany człowiek orkiestra, czyli pan Marcin Szyc. Szczególne podziękowania dla pani Ewy Obojskiej za opiekę nad dziełem pana Jana, który przekazał na rzecz szkoły prawa autorskie.
Miłego oglądania!

Nasze główne domeny

SPORT 

 

Szkoła posiada bogatą bazę sportową, która pozwala na wszechstronny rozwój fizyczny uczniów naszej szkoły. Potrafimy tę bazę dobrze wykorzystać. W ofercie dla naszych uczniów mamy kilka dyscyplin sportowych, takich jak: gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa, judo, które można uprawiać w szkole pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów.

 

Zawodnicy UKS Ronin Team (uczniowie SP 267)  po raz kolejny udowodnili , że w gimnastyce sportowej są jednymi z najlepszych w POLSCE.  Pierwszym wielkim osiągnięciem chłopców było zdobycie mistrzostwa w Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Gdańsku. Na Małej Olimpiadzie w Nysie zawodnicy potwierdzili dobrą formę sportową oraz wysokie umiejętności gimnastyczne.

 

DSC_0307W dyscyplinie judo realizujemy autorski program  „Pierwszy krok Judo”, który obejmuje pierwszy etap edukacji i wprowadza dzieci w świat szkoły. Jest  połączeniem nauki i sportu przez małe „s”. Uczniowie w pierwszej klasie poznają szereg gier i zabaw, uczą się podstaw judo w tym nabywają umiejętności bezpiecznego padania oraz startują w zawodach dostosowanych do ich wieku i sprawności fizycznej.

 

Dla starszych dzieci realizujemy program klasy sportowej Judo – II etap. Biorą w nim udział uczniowie, którzy chcą osiągać wysokie wyniki sportowe w dyscyplinie olimpijskich jaką jest Judo.

 

Więcej w  zakładce SPORT

 

WIEDZA i KREATYWNOŚĆ

1380764_429630797140133_154339020_nW ramach Szkolnej Akademii Umiejętności (SzAU) rozwijamy wiedzę  w zakresie tematyki  varsavianistycznej, a więc historii, sztuki, kultury, przyrody i geografii Warszawy.

Dzieci w ciągu całego roku szkolnego realizując wybrane zadania wspólnie z rodzicami i po konsultacjach z nauczycielami zdobywają odznaki.

SzAU  to unikalny, autorski  projekt dla klas 1-3 , realizowany w tylko w naszej  szkole.

Więcej w zakładce SZAU

 

 

odyseja_2Wspieramy kreatywność i rozwijanie talentów także u starszych dzieci. Przygotowujemy naszych uczniów do udziału w konkurencjach międzyszkolnych, a nawet międzynarodowych takich jak Konkurs Matematyczny Pangea,  Kangur Matematyczny, czy np. ODYSEJA UMYSŁU, w której nasi utalentowani uczniowie biorą udział od kilku lat i mimo rosnącej konkurencji w 2015 roku zajęli pierwsze miejsce w Polsce. Z docenionym w kraju przedstawieniem pt. „Jak w niemym kinie”  wzięli udział w dalszych, międzynarodowych eliminacjach za oceanem.  W USA na kampusie Uniwersytetu Michigan, zajęli zaszczytne 4 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Zachęcamy wszystkich do wspierania talentów naszych dzieci i zostanie darczyńcą.

Nawet największy talent i uzdolnienia nie przełożą się na wybitne wyniki, jeśli zabraknie motywacji determinującej powodzenie w szkole czy w pracy

                                                                                                                                 (Mönks, Ypenburg 2007, s. 32)

Proponujemy Indywidualne programy motywacyjne z perspektywą rozwoju nie tylko uczniów zdolnych. W naszej szkole można zdobyć wiele wyróżnień. Za szczególne osiągnięcia w nauce uczeń klas I-III może otrzymać odznakę „Wzorowy Uczeń” lub dyplom „Srebrna Tarcza Patrona Szkoły”; w klasach IV-VIII  odpowiednio świadectwo z wyróżnieniem, dyplom „Złota Tarcza Patrona Szkoły”.

Zasady przyznawania wyróżnień w zakładce WYRÓŻNIENIA

 

Doceniamy moc współdziałania

Thank YouAktywnie współpracujemy z  Radą Dzielnicy Urzędem Dzielnicy, którym  dziękujemy za wsparcie.
Współdziałamy z  niezwykle prężna Radą Rodziców, dzięki której społeczność przyjaciół szkoły  rozwija się i działa aktywnie na rzecz szkoły.

Wspieramy integrację społeczności lokalnej, m.in. uczestnicząc ze szkolnym programem artystycznym (chór), w  okolicznościowych spotkaniach  sąsiedzkich.

 

Uczymy tolerancji

niepelnosprawnosc4ikonySP 267 nie jest szkołą integracyjną w formalnym znaczeniu tego słowa, niemniej jednak Współpracujemy ze Środowiskowym Domem Samopomocy i na terenie szkoły raz w tygodniu odbywają się zajęcia również dla osób niepełnosprawnych. Stawiamy na świadomość i tolerancję. Uczymy zasad savoir-vivre wobec osób  niepełnosprawnych.

„Wierzymy, że lektura tej niewielkiej książeczki przybliży wszystkim czytelnikom problemy, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotykać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz podpowie jak zachować się w kontaktach z nimi i jak przyjść im ze skuteczną i właściwą pomocą, gdy tego potrzebują.”

Poradnik savoir -vivre wobec osób niepełnosprawnych

Skip to content