Nasze Szkolne Wyzwanie czytelnicze 2023/2024

„Klasy 8 zachęcamy do podjęcia wyzwania czytelniczego 6 stron dziennie przez cały rok szkolny – od zaczynamy 15 października 2023 r. do 15 maja 2024 r.
Siedząc, leżąc, stojąc. W tramwaju, w poczekalni, w łóżku. Na głos, samemu sobie, siostrze, bratu. Czytaj 6 stron dziennie przez cały rok szkolny.
Podejmij wyzwanie czytelnicze i każdego dnia na chwilę przenoś się z książką do innego świata. Te krótkie wyprawy zmienią twoje postrzeganie rzeczywistości. Zmienisz się i Ty.
Czytanie to najlepszy sposób na doświadczanie nowego, wszechstronne zdobywanie wiedzy, ćwiczenie koncentracji, rozwijanie wyobraźni i relacji z innymi. Przygotuj się na to, że po 60 dniach te wyprawy wejdą Ci w krew.
Czytaj po polsku, po angielsku, po ukraińsku i w każdym innym języku. Czytaj to co lubisz najbardziej. Czytaj prasę, poradniki, książki kulinarne, wspomnienia, powieści i poezję.
Nie sprawdzimy tego Wyzwania ani pisemnie, ani ustnie. ale pamiętajcie czytanie to przepustka do Waszej przyszłości, a Waszą przyszłość układacie sobie sami- samodzielnie.
Powodzenia w czytaniu dla przyjemności i zdobycia wiedzy mimochodem.”
Skip to content