Wywołaj DUCHa

Uczniowie z klasy 2 f i 3 a przystąpili do projektu Fundacji DUCH – Dziecięcego Uniwersytetu Ciekawej Historii „Wywołaj ducha”.
W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyli w cyklu pięciu zajęć wykładowo-warsztatowych z historii pt. „Jak żyli ludzie w …”
Dzieci dowiedzą się jak żyli ludzie w dawnym Biskupinie, jak radzili sobie zakonnicy w klasztorze w Tyńcu, jak ucztowano w dworku szlacheckim i na balach królewskich, jak pracowano w XIX-wiecznej łódzkiej fabryce.
28 lutego odbyło się pierwsze spotkanie podczas którego dzieci wyruszyły w podróż do Biskupina. 21 marca uczniowie dowiedzieli się jak żyli ludzie w średniowiecznym dworku. Podczas zajęć przekonali się, że człowiek to bardzo pomysłowa istota. Była to nie tylko wędrówka po życiu codziennym, ale także po arcyciekawych dziejach naszego kraju.

p. Monika Obermiller-Banaszek
p. Ewa Goc