za szczególne osiągnięcia

Wyróżnienia za szczególne osiągnięcia w nauce

I etap edukacji

Uczeń klas I-III – może otrzymać :

- odznakę „Wzorowy Uczeń” odznaka „Wzorowy Uczeń” jest przyznawana uczniowi klasy I, II lub III, który w edukacji i rozwoju emocjonalno – społecznym osiągnął w danej klasie zakres wymagań edukacyjnych oraz zachowania określonych w § 9 wewnątrzszkolnego systemu oceniania.

- dyplom „Srebrna Tarcza Patrona Szkoły”. – dyplom „Srebrna Tarcza Patrona Szkoły” jest przyznawany na zakończenie I etapu edukacyjnego uczniowi, który w klasie III zasługuje na odznakę „Wzorowy Uczeń”, a ponadto otrzymał ją już w klasie I lub II.

II etap edukacji

Uczeń klas IV-VI – może otrzymać

- świadectwo z wyróżnieniem -  otrzymuje uczeń, który w danej klasie uzyskał na świadectwie średnią ocen z obowiązujących zajęć edukacyjnych powyżej 4,75 oraz otrzymał wzorową lub bardzo dobrą ocenę zachowania

- dyplom „Złota Tarcza Patrona Szkoły” – jest przyznawany na zakończenie II etapu edukacyjnego uczniowi klasy VI, który: otrzymał w klasie IV i V świadectwo z wyróżnieniem, a ponadto uzyskał na świadectwie ukończenia szkoły średnią ocen z obowiązujących zajęć edukacyjnych powyżej 4,75 i wzorowa ocenę zachowania,

lub

posiada już dyplom „Srebrna Tarcza Patrona Szkoły” oraz świadectwo z wyróżnieniem, które otrzymał w klasie Iv lub V, a ponadto na świadectwie ukończenia szkoły uzyskał średnią ocen z obowiązujących zajęć edukacyjnych powyżej 4,75 i wzorową ocenę zachowania.

Odznaki SZAU

szkolna akademia

Odznaki Szkolnej Akademii Umiejętności (SZAU): Elegancik, Młody Technik, Sportowiec, Miłośnik Sztuki, Przyrodnik, Zoolog, Mały Powstaniec i wiele innych. Uczeń zdobywa odznaki w barwie złotej, srebrnej lub brązowej – realizując w ciągu roku z pomocą rodziców różne zadania związane z rozwijaniem wiedzy Varsavianistycznej. Po zaliczeniu przez ucznia wybranych zadań Kapituła Szkolnej Akademii Umiejętności przyznaje w lutym i czerwcu  Odznaki oraz wręcza nagrody najwytrwalszym!

>> Szczegóły programu w zakładce SZAU

Nagroda Juliusz

juliuszePo każdym semestrze uczniowie klas 4 – 6 nagradzani są za wyniki w nauce nagrodą „Juliusz”. Statuetki wręczane są klasom, które osiągnęły najwyższą średnią w jednej z pięciu kategorii: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej, artystycznej, sportowej, czytelniczej
Juliusz jest nagrodą przechodnią, przyznawaną na koniec każdego semestru. Przez pół roku stoi w sali zwycięskiej klasy.

>>Regulamin wyróżnień „Juliusz”- szczegóły