W świecie motyli

W świecie motyli – klasy 1a i 1d

We wtorek, 17 października, do naszej sali wszedł tajemniczy pan, który ciągnął za sobą wielką, podróżną walizkę. Uczniowie klasy 1a i 1d ze zdumieniem w oczach obserwowali gościa.

- A kim pan jest? – zapytała dziewczynka w okularach.

- Dzień dobry dzieci. Mam na imię Krzysztof i przyjechałem do was aż z Krakowa, a w tej walizce mam dla was niespodziankę.

Wszystkie dzieci aż zapiszczały z radości. Pan Krzysztof poprosił o wielki talerz, jedną ławkę oraz o zamknięcie wszystkich okien. Na podłodze  ustawił różne tablice. Dzieci z niecierpliwością obserwowały ruchy pana i z napięciem oczekiwały aż otworzy podróżną walizkę.

- Moi drodzy. Jak już mówiłem, przyjechałem do was z Krakowa. W Krakowie mieszkam i hoduję w swoim domu piękne…

I w tym momencie pan otworzył walizkę. Oczom dzieci ukazały się piękne, ogromne motyle. Dzieci zaniemówiły, panie nauczycielki też. Pan   Krzysztof ciekawie opowiedział jak wyglądają stadia rozwojowe motyli, wymienił gatunki zamieszkujące Amerykę Południową,  a na koniec wypuścił wszystkie motyle z walizki. Radość była niesłychana. Każdy z uczniów miał przyjemność potrzymania motyla na ręce albo na głowie. Lekcja bardzo się spodobała uczniom. Pan Krzysztof obiecał, że następnym razem przywiezie inną niespodziankę.

- O rany, a co to będzie?  Aż podskoczył chłopiec w niebieskiej koszuli.

- To tajemnica – odparł nasz gość, po czym mrugnął okiem, pożegnał się i wyszedł.

Do zobaczenia Panie Krzysztofie…

Anna Sławek

 

 

 

 

 

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa