Varsavianistyczna Szkoła

varsavianistycznaSzkola-64e6244eW poniedziałek, 12 czerwca 2017r., w Urzędzie Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy odbyła się gala Towarzystwa Przyjaciół Warszawy połączona z wręczeniem warszawskim szkołom wyróżniającym się w edukacji varsavianistycznej certyfikatu „Varsavianistyczna Szkoła”. Naszą szkołę reprezentowała trójka uczniów, którzy najbardziej systematycznie uczestniczyli w zajęciach „socjoterapia w terenie”, prowadzonych przez p. pedagog Grażynę Gembarowską, a które odbywały się przez cały rok szkolny w wybraną sobotę każdego miesiąca. Uczniami tymi byli: Julia Kałamańska i Julia Korczak – Żydaczewska z kl. 6c oraz Damian Wojciechowski z klasy 4. Uczniom towarzyszył szkolny koordynator edukacji varsavianistycznej p. Kamil Potrzuski.

Decyzją Komisji Młodzieżowej Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Szkoła Podstawowa nr 267, za wyróżniającą aktywność w upowszechnianiu wśród uczniów wiedzy o przeszłości i teraźniejszości Warszawy otrzymała dwuletni certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła”. Możemy zatem szczycić się tym tytułem w latach 2017-2019. Ponadto każdy z członków delegacji został uhonorowany nagrodą indywidualną: uczniowie uzyskali odznaki „Młody Przyjaciel Warszawy”, natomiast p. Potrzuski został odznaczony jako „nauczyciel zasłużony dla edukacji varsavianistycznej”.

Po wręczeniu nagród uczestniczyliśmy jeszcze w będącej częścią gali prelekcji filmu dokumentalnego pt. „Julian Kulski i zarząd okupowanej Warszawy” oraz spotkaniu z reżyserką filmu, p. Hanną Zofią Etemadi.

Wyróżnienie traktujemy również jako zobowiązanie do dalszej pracy nad przybliżaniem uczniom dziejów i współczesnych problemów naszego miasta. Mamy nadzieję, iż za dwa lata uda nam się uzyskać certyfikat „Varsavianistyczna Szkoła” już bezterminowo.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa