Szlachetna Paczka

logo_szlachetna_paczkaDrodzy Rodzice i Nauczyciele,

Wraz z panem Patrykiem Zarembą, my uczniowie klas siódmych uczęszczający na etykę, zapraszamy do wspólnego udziału w akcji Szlachetna paczka. Jako cała nasza szkoła pragniemy wspomóc rodzinę z trójką dzieci, która znajduje się w ciężkiej sytuacji.
Zorganizujemy szereg akcji (zbiórkę, licytację/loterię, stoisko) mających na celu zbiórkę pieniędzy potrzebnych do zakupu rzeczy potrzebnych dla naszej rodziny. Będziemy jeszcze o nich informować.

Oprócz tego zachęcamy do zbierania samych rzeczy. Może mają Państwo w domu coś co jest niepotrzebne, a mogłoby sprawić wielką radość innym. Można też zamiast oddawać pieniądze, po prostu coś kupić dla naszej rodziny.

Najbardziej potrzebne będą:
żywność (Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach)
artykuły dla niemowląt (Deserki owocowe dla dzieci (w tubkach lub słoiczkach), kasza typu BoboVita)
środki czystości (Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów)
pralka ładowana od góry o wymiarach 40x60x80-85 cm (ja planujemy kupić za pieniądze ze zbiórki, ale jeśli ktoś ma taką pralkę w dobrym stanie to byłaby wielka pomoc)
artykuły papiernicze i szkolne (Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik)
plecaki z rączką do prowadzenia (niebieski dla dziewczynki, granatowy lub inny ciemny dla chłopca)
Pieluchy typu Dada rozmiar 4
Pościel i leginsy (rozmiar 40)

Jeśli się uda możemy również się postarać o rozkładane pojedyncze łóżka/fotele dla dzieci oraz wykładzinę.

Oprócz tego idealnie byłoby również dołączyć specjalne prezenty dla każdego członka rodziny. Możemy się tu wykazać pomysłowością, ale też wiemy o czym marzą.

Może ktoś z Państwa ma niepotrzebne, a tak cenne rzeczy:
Anna (mama) – woda perfumowana, słodki zapach
Karolina (8 lat) – sztaluga do malowania i materiały do malowania
Michał (9 lat) – wędka na spławik
Kasia (9 miesięcy) – zabawka typu chodzący pluszowy piesek
Jacek (tata) – akcesoria do łowienia na spinning lub torba na osprzęt

Dobrze byłoby również pomyśleć o zabawkach dla dzieci :)

Jeśli chcieliby Państwo przekazać jakieś rzeczy które są potrzebne tylko pojedynczo (jak pralka) to proszę dać znać byśmy nie dublowali ich. Jeśli ktoś byłby chętny pomóc przewieźć zebrane rzeczy 9 lub 10 grudnia to również chętnie przyjmiemy pomoc. O pomoc w zbieraniu rzeczy prosilibyśmy wychowawców, można je również, przynajmniej na razie przynosić do dużego pokoju nauczycielskiego.

Razem możemy sprawić by świat stał się lepszy!

Natasza, Julia, Zosia, Ola, Noemi, Ala, Maciek, Michał, Kacper i Pan Patryk