Światowy Dzień Życzliwości

 Co roku, dnia 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Z tej okazji uczniowie klasy II d przygotowali  Życzliwy Koncert. Zaśpiewane piosenki przypomniały słuchaczom w jaki sposób można okazać komuś życzliwość.

Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, kiedy to w 1973 roku dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny między Egiptem, a Izraelem. Chcieli pokać światu, że walka zbrojna szkodzi. Inicjatywa życzliwości miała za zadanie przekonać rządzących do rozwiązywania problemów w sposób pokojowy, a nie zbrojny. Główną ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna zyczliwość może stać się  podstawą do budowania pokoju  i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

 

Pamiętajcie, życzliwym należy być na co dzień, nie tylko raz w roku

Wszystkich serdecznie pozdrawiamy

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa