Światowy Dzień Ziemi

Drodzy Uczniowie!
Dnia 22 kwietnia obchodziliśmy
Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji, corocznie prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje.
Współczesne problemy ekologiczne obejmują :
• degradację biosfery oraz gleby;
• zanieczyszczenie powietrza, wód, środowiska;
• emisję gazów cieplarnianych;
• zmiany klimatu;
• zasoby nieodnawialne.
Obecnie, nasz ludzki świat zmienił się diametralnie. Pojawił się wirus, który zagraża naszemu zdrowiu. Pewne ograniczenia, których musimy przestrzegać, aby dbać o swoje zdrowie wywołują w nas smutek. Chcielibyśmy pójść do szkoły, pracy, na spotkanie z przyjaciółmi. To zrozumiałe. Ale wiecie co? Czas, w którym się zatrzymaliśmy, dał radość naszej Ziemi. Z badań naukowców wynika, że spadła emisja szkodliwego CO2 (dwutlenku węgla), dzięki czemu mamy czystsze powietrze. Woda w niektórych rzekach zrobiła się przejrzysta, widać pływające rybki. Na puste plaże zaczęły wychodzić żółwie morskie.
Nie smućmy się z zaistniałej sytuacji. Niech to będzie czas na zastanowienie się, co możemy zmienić w swoim postępowaniu, aby Ziemia, której jesteśmy częścią, była zawsze szczęśliwa .
Z okazji tak ważnego święta, wspaniali Uczniowie z klasy 3 d przygotowali piękne plakaty.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa