Spotkanie Budzacych się Szkół w SP 267

Spotkanie Budzacych się Szkół w SP 267

27 lutego odbyło się w naszej szkole kolejne spotkanie z cyklu Inspiracji Szkół w Drodze. Przedstawiliśmy wyniki ankiety, której temat zaproponowała dr Marzena Żylińska „Na co Twoim zdaniem masz wpływ w szkole?”. Ankieta przeprowadzona wśród uczniów klas 6 – 8 pokazała, że uczniowie widzą wyraźnie, że mają wpływ na wyniki w nauce swoje i innych, atmosferę w klasie i szkole, zachowanie, bezpieczeństwo, aktywność na terenie szkoły, działalność wolontariacką, przebieg lekcji i wiele innych. Jedna z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej opowiedziała, jak pracuje, aby dzieci w klasach młodszych miały poczucie wpływu na to, co dzieje się w klasie. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, uczeń klasy 8, wyraził się „Nic nas nie ogranicza. To, ile wnosimy, zależy od nas”. Spotkanie stało się okazją do podzielenia się doświadczeniami, spostrzeżeniami, pomysłami i wątpliwościami. Mówiliśmy, co się udało, co nie wyszło, nawiązaliśmy kontakty, które zapewne zaowocują różnorodna współpracą między naszymi szkołami.
Magdalena Kaźmierczak

Zrzut ekranu 2019-03-5 o 20.50.51

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa