Spotkanie autorskie

Uczniowie z klasy 3a i 3f pod opieką p. Agaty Dąbrowskiej, p. Ewy Goc i p. Ewy Obojskiej uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Renatą Piątkowską, znaną i lubianą autorką wielu  książek dla dzieci. Organizatorem spotkania była Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Żoliborz (ul. Broniewskiego 9a).

Twórczość Renaty Piątkowskiej pomaga dzieciom zrozumieć świat. Jej książki uczą, bawią i wychowują. Wiele tytułów autorki znajduje się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Za swoją książkę „Wieloryb”, podejmującą problematykę odmienności i tolerancji wśród dzieci, pisarka otrzymała Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, natomiast za „Na wszystko jest sposób” otrzymała II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren. Pani Renata pisze o rzeczach i sprawach codziennych, z którymi każde dziecko może się zetknąć.

Pani Renata Piątkowska bardzo ciekawie i z humorem opowiadała o swojej twórczości, oraz zachęcała do czytania. Pisarka szczególną uwagę zwróciła na książki, które pisze o zwierzętach, o dzieciach, ich radościach i o codziennych wydarzeniach, które występują w jej książkach. Podczas spotkania zaprezentowała kilka swoich najnowszych książek tj. „Mruk”, ,,Zbój”, ,,Najwierniejszy  przyjaciel’’.  Opowiedziała krótką historyjkę o kotce i jej kociętach,  które pływały na okręcie podwodnym.