Spotkanie autorskie

2 lutego 2018 r. uczniowie kl. 4f naszej szkoły gościli na lekcji języka polskiego Pana Tomasza Leśniaka – rysownika, autora komiksów, animatora.
Tomasz Leśniak jest  autorem rysunków do serii  „Hej, Jędrek”, cyklu „Tymek i Mistrz” oraz cyklu komiksów  „Jeż Jerzy”, za który otrzymał tytuł laureata Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Komiksów w 1999 roku.
Twórca przeczytał dzieciom na spotkaniu fragmenty jednej z części przygód Jędrka, odpowiedział na liczne pytania klasy, a następnie pokazał, w jaki sposób tworzy postać bohatera. Uczniowie również rysowali – zgodnie z instrukcjami autora.
Na koniec  p.Tomasz Leśniak narysował potwora, którego zaprojektowały dzieci (każdy był pomysłodawcą jednej z części ciała stwora). Imię potwora powstało z przypadkowych liter zaproponowanych przez uczniów.
Było to niezwykle twórcze spotkanie!

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa