Szkoła dostosowana do potrzeb dzieci 6-letnich

Sale lekcyjne edukacji wczesnoszkolnej dostosowane są do potrzeb naszych najmłodszych uczniów. Podzielone są na dwie części: część edukacyjną oraz rekreacyjną. W każdej sali znajdują się kąciki zainteresowań, kąciki przyrodnicze, biblioteczki. Uczniowie mają możliwość pozostawienia swoich rzeczy w klasie. Większość sal wyposażona jest w nowoczesne tablice multimedialne.

W każdej klasie znajduje się komputer z dostępem do Internetu oraz szereg różnorodnych pomocy dydaktycznych. Uczniowie mają także dostęp do pracowni komputerowej. W czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie korzystają z sali gimnastycznej, hali sportowej, boiska szkolnego oraz placu zabaw. Szkoła zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka i dostosowanie metod pracy do tempa jego rozwoju.

footer3WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

1. zeszyt 32-kartkowy w kratkę
2. blok techniczny biały mały A-4 i duży A-3
3. blok techniczny kolorowy mały A-4 i duży A-3
4. kredki ołówkowe cienkie, miękkie (dobrej jakości)
5. kredki „Bambino”
6. klej w sztyfcie (mały) – 1 szt.
7. farby plakatowe w pojemniczkach
8. 3 pędzle różnej grubości
9. kubeczek do wody
10. plastelina
11. papier kolorowy (kartki matowe)
12. piórnik: 3 ołówki, gumka, temperówka, nożyczki (bezpieczne, tzn. z zaokrąglonymi czubkami), klej w sztyfcie, linijka (bez flamastrów, długopisów i korektora)
13. strój na WF: koszulka (biała) i spodenki (granatowe lub czarne), sznurowane trampki na białej podeszwie
14. worek na obuwie + kapcie (na białej podeszwie)
15. 2 zdjęcia legitymacyjne
16. strój galowy: biała bluzka lub koszula, ciemna (granatowa lub czarna) spódnica lub spodnie
17. „smycz” na klucz do szatni
18.  identyfikator
19. ryza papieru białego

Pomieszczenia dostosowane do potrzeb najmłodszych

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z r dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. Nr 4 poz. 17 z 2009r.) nakłada na dyrektorów szkół obowiązek zapewnienia właściwej bazy lokalowej budującej przyjazne i bezpieczne środowisko rozwoju uczniów ułatwiające dzieciom adaptację do warunków szkolnych.

Wniosek o wydanie Karty Ucznia