Szkoła dostosowana do potrzeb dzieci 6-letnich

Sale lekcyjne edukacji wczesnoszkolnej dostosowane są do potrzeb naszych najmłodszych uczniów. Podzielone są na dwie części: część edukacyjną oraz rekreacyjną. W każdej sali znajdują się kąciki zainteresowań, kąciki przyrodnicze, biblioteczki. Uczniowie mają możliwość pozostawienia swoich rzeczy w klasie. Większość sal wyposażona jest w nowoczesne tablice multimedialne.

W każdej klasie znajduje się komputer z dostępem do Internetu oraz szereg różnorodnych pomocy dydaktycznych. Uczniowie mają także dostęp do pracowni komputerowej. W czasie zajęć wychowania fizycznego uczniowie korzystają z sali gimnastycznej, hali sportowej, boiska szkolnego oraz placu zabaw. Szkoła zapewnia indywidualne podejście do każdego dziecka i dostosowanie metod pracy do tempa jego rozwoju.

footer3WYPRAWKA UCZNIA KLASY I

1. zeszyt 32-kartkowy w kratkę
2. blok techniczny biały mały A-4 i duży A-3
3. blok techniczny kolorowy mały A-4 i duży A-3
4. kredki ołówkowe cienkie, miękkie (dobrej jakości)
5. kredki „Bambino”
6. klej w sztyfcie (mały) – 1 szt.
7. farby plakatowe w pojemniczkach
8. 3 pędzle różnej grubości
9. kubeczek do wody
10. plastelina
11. papier kolorowy (kartki matowe)
12. piórnik: 3 ołówki, gumka, temperówka, nożyczki (bezpieczne, tzn. z zaokrąglonymi czubkami), klej w sztyfcie, linijka (bez flamastrów, długopisów i korektora)
13. strój na WF: koszulka (biała) i spodenki (granatowe lub czarne), sznurowane trampki na białej podeszwie
14. worek na obuwie + kapcie (na białej podeszwie)
15. 2 zdjęcia legitymacyjne
16. strój galowy: biała bluzka lub koszula, ciemna (granatowa lub czarna) spódnica lub spodnie
17. „smycz” na klucz do szatni
18.  identyfikator
19. ryza papieru białego

Zapisy dzieci do klas I w roku szkolnym 2019/2020

TERMINY PRÓB SPRAWNOŚCIOWYCH DO KLAS PIERWSZYCH SPORTOWYCH

25.02.2019 (poniedziałek) godz. 18.00 – judo

26.02.2019 (wtorek) godz. 18.00 – gimnastyka artystyczna i gimnastyka sportowa

01.03.2019 (piątek) godz. 18.00 – judo

UWAGA

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej

REGULAMIN REKRUTACJI 2019-2020

Zasady przyjęć do klas I

Kryteria rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla kandydatów spoza obwodu

Harmonogram rekrutacji do klas I

Harmonogram rekrutacji do klas IV i VII sportowych

Test naborowy do I klasy SP klasa Gimnastyka Artystyczna

Testy naborowe dla klas sportowych Polskiego Związku Gimnastycznego

Test sprawności fizycznej JUDO

Pomieszczenia dostosowane do potrzeb najmłodszych

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z r dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. Nr 4 poz. 17 z 2009r.) nakłada na dyrektorów szkół obowiązek zapewnienia właściwej bazy lokalowej budującej przyjazne i bezpieczne środowisko rozwoju uczniów ułatwiające dzieciom adaptację do warunków szkolnych.

Wniosek o wydanie Karty Ucznia