„Poezja bliska dzieciom”

16 listopada 2017r. w SP 267 odbył się konkurs recytatorski pod hasłem: „Poezja bliska dzieciom”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności recytatorskich oraz aktorskich uczniów. Konkurs rozstrzygano w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-I oraz II-III.  Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, odpowiednią modulacją głosu, a także uzasadnionym strojem. Ocenie jury, w którego skład weszła sama autorka recytowanych wierszy – Pani Hanna Niewiadomska, podlegało nie tylko opanowanie pamięciowe ale także dykcja, modulacja głosu, tempo mówienia oraz ogólne wrażenia artystyczne. Po zaprezentowaniu się wszystkich recytatorów, jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I: Róża Jasińska, Zuzanna Obszyńska
II: Oliwia Szymańska, Joanna Kordas
III: Aleksandra Makowska
Wyróżnienie: Kamil Kopyt

Dzieci otrzymały nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w Konkursach Recytatorskich!!!

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa