Plastuś w klasie 1 d

Plastuś w klasie 1 d

Wczoraj, nasza pani powiedziała, że dzisiaj będziemy lepili Plastusia. O Plastusiu rozmawialiśmy na lekcji. To taki śliczny, mały ludek zrobiony z plasteliny. Wiecie, że kiedy Tosia ulepiła Plastusia on nagle ożył, zamieszkał w piórniku i przeżywał wspaniałe przygody?

Wszyscy nie mogliśmy się doczekać, kiedy ulepimy własnego ludzika. Pani powiedziała, że nasz Plastuś może różnić się wyglądem i możemy użyć różnych kolorów plasteliny. Dowiedzieliśmy się, że wtedy każdy Plastuś będzie jedyny w swoim rodzaju.

Po zakończonych zajęciach zastanawialiśmy się z panią, czy nasze ludziki też ożyją. Ustawiliśmy je na parapecie i poszliśmy do domu. Na drugi dzień, kiedy weszliśmy do klasy, zaniemówiliśmy. Spojrzeliśmy na parapet, a tam niektóre Plastusie stały trzymając w łapkach kredki i ołówki. Jeden z nich chyba temperował kredkę, bo leżały przy nim ścinki.

Cały dzień się zastanawialiśmy i nie dowierzaliśmy, jak to mogło się stać??? Sami spójrzcie na zdjęcia.

Pozdrawiamy

Uczniowie klasy 1d

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa