Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi

Dnia 9 listopada 2017 r. uczniowie z klasy III f wybrali się na wycieczkę do ZOO. Dzieci uczestniczyły w lekcji pt. „Opieka nad zwierzętami egzotycznymi i domowymi”, która miała charakter pokazowo – warsztatowy. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznały różne rodzaje karmy dla zwierząt, a podczas zadań zespołowych segregowały produkty żywnościowe, dzieląc je na zdrowe i niezdrowe dla zwierząt. Ponadto uczniowie w grupach ustalali menu dla zwierząt roślinożernych, drapieżnych i wszystkożernych. Po części warsztatowej nastąpiła prezentacja żywych okazów. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z oswojoną jaszczurką, wężem, żółwiem, wijem, patyczakami i gadającą papugą.
Wychowawczyni
Ewa Goc

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa