Odyseusze SP 267 – IV na świecie!!!

Drużyna Odyseuszy z klas piątych (Regina Chojnowska, Paulina Czepczyńska, Julia Jóźwiak, Wiktoria Kowalska, Oliwia Kuczaba vel Kuciabińska, Bogna Tryc i Stanisław Wasilewski) po wywalczeniu w marcu 2015 roku Mistrzostwa Polski miała zaszczyt reprezentować naszą szkołę, gminę Żoliborz i Polskę na 36. światowym finale konkursu „Odyseja Umysłu” w Stanach Zjednoczonych. Na Uniwersytecie Stanu Michigan w East Lansing konkurowało ze sobą 846 najlepszych drużyn z całego świata m.in. z Chin, Indii, Japonii, Meksyku, Niemiec, Rosji, Szwajcarii, Wlk. Brytanii, USA i Polski.

Nasi uczniowie trenowani przez panią Kamilę Mańkowską i Dorotę Ziółek zaprezentowali międzynarodowemu jury 8 – minutowe przedstawienie w języku angielskim pt. „Jak w starym kinie” ( „Silent Movie”) i rozwiązali manualne zdanie spontaniczne. Jurorzy i widzowie byli pełni uznania dla polskiej drużyny, która na światowym finale była po raz pierwszy. Dwuletnia praca Odyseuszy przyniosła im zaszczytne 4 miejsce w I kategorii wiekowej 5. problemie. Drużyna SP 267 uzyskała 313 punktów, a do podium zabrakło jej zaledwie 7. Od Polaków lepsze okazały się 2 amerykańskie drużyny i 1 koreańska.
Podczas pobytu na uniwersyteckim kampusie uczniowie zaprzyjaźnili się z amerykańską drużyną kumpelską ze stanu Michigan, która kibicowała Polakom i wspierała w wielu momentach. Odyseusze wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez NASA i Festiwalu Kreatywności. Mieli również wielką przyjemność poznać twórcę Odysei Umysłu w USA – pana C. Samuela Micklusa i maskotkę programu – Omera.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wierzyli w Odyseuszy i udzielili wsparcia duchowego oraz finansowego, a w szczególności:
Panu Burmistrzowi gminy Żoliborz – Krzysztofowi Bugli
Panu Naczelnikowi Wydziału Oświaty i Wychowania – Arturowi Nawrotowi
Dzielnicowemu Biurze Finansów Oświaty
Prezesowi Banku BZWBK – Panu Mateuszowi Morawieckiemu
Dyrekcji SP 267 – p. Marioli Pietroń – Ratyńskiej
Kierownikowi gospodarczemu SP 267 – p. Marii Zakrzewskiej
Radzie Rodziców SP 267
Rodzicom z naszej szkoły: p. Dorocie Łobodzie, p. Dominice Sekielskiej, p. Marii Kowalczyk i p. Aleksandrze Kowalskiej
Rodzicom Odyseuszy
Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom szkoły oraz Rodzicom, którzy dzielnie kibicowali i trzymali kciuki za sukces odysejowej drużyny w Stanach Zjednoczonych.

Odyseusze i Trenerki

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa