Obchody Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

20 listopada to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W tym dniu w naszej Szkole rozpoczęły się działania dotyczące tej tematyki. Nauczyciele – wychowawcy, nauczyciele historii – przeprowadzili lekcje i dyskusje z uczniami na temat Konwencji Praw Dziecka. Tłumaczyli poszczególne zapisy i zachęcali dzieci do wypowiedzi na temat realizacji, tego szczególnego kodeksu.
Następnie Samorządy Klasowe wzięły udział w organizowanym w naszej Szkole po raz pierwszy Sejmiku. Zadaniem przedstawicieli klas było przedstawienie stanowiska kolegów na temat przestrzegania, bądź łamania praw dziecka w szkole, jak i poza nią.
30 listopada został zwołany Wielki Sejmik Szkoły Podstawowej nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.
Skład Sejmiku był następujący:
• Samorządy Klasowe- przedstawiciele klas,
• p. Kamila Mańkowska i p. Aneta Myśliwiec (opiekunki Samorządu Uczniowskiego), p. Magdalena Kaźmierczak (vice dyrektor, nauczyciel historii)
• p. Donata Rapacka- przedstawiciel Rady Rodziców oraz Rady Dzielnicy,
• p. Mariola Pietroń-Ratyńska (dyrektor szkoły).
Podczas spotkania poruszanych było wiele tematów związanych z życiem szkolnym i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje wielka dojrzałość wypowiedzi dziecięcych uczestników spotkania. Problemy związane z szacunkiem, potrzebami bezpieczeństwa i przynależności przeplatały się z obowiązkiem szkolnym, a jednocześnie przywilejem/prawem do nauki. Dzieci wskazały między innymi, jako wartość istotną dla prawidłowego rozwoju, kontakt z obojgiem rodziców. Mówiły o konfliktach między rodzicami, jako źródle swoich niepokojów. Pytały również o to, jak dorośli mogą im pomóc w tych trudnych sytuacjach.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa