Niepełnosprawni to dla mnie normalna sprawa

W marcu uczniom klas 3b i 3f podczas zajęć świetlicowych przyświeca temat:
Niepełnosprawni to dla mnie normalna sprawa. Nie lękam się kontaktu z nimi.
Celami ogólnymi projektu są:
uwrażliwienie uczniów na zagadnienie niepełnosprawności,
kształtowanie pozytywnej postawy wobec osób niepełnosprawnych,
zapoznanie uczniów z podstawowymi rodzajami niepełnosprawności,
motywowanie uczniów do przełamywania barier i lęku przed kontaktem z osobami niepełnosprawnymi,
zachęcenie uczniów do burzenia funkcjonujących w świadomości społecznej stereotypów dotyczących osób niepełnosprawnych,
zwrócenie uwagi na konieczność przeciwdziałania marginalizacji osób niepełnoprawnych.
Istotą zajęć nie jest opanowanie przez uczniów teoretycznych zagadnień związanych z niepełnosprawnością, lecz próba przełamania barier i lęku między osobami pełnosprawnymi a niepełnosprawnymi. Kolejnym aspektem jest kształtowanie pozytywnej postawy w stosunku do osób niepełnosprawnych, co powinno stanowić punkt wyjścia do wykształcenia umiejętności inicjowania spontanicznego kontaktu ucznia z osobami niepełnosprawnymi i przeciwdziałaniu ich marginalizacji.
Bądźcie dumni z NASZYCH UCZNIÓW, poradzili sobie wyśmienicie z trudnym tematem! Zapragnęli także podzielić się swoją wiedzą z młodszymi Kolegami :) !!!
Brawo Oni!