Narodowe Czytanie 2019

6 września 2019 r. zorganizowaliśmy  w naszej szkole Narodowe Czytanie 2019. Akcji ogólnopolskiej patronuje Prezydent RP Andrzej Duda, a w tym roku 7 IX odbyła się już ósma  jej edycja. Na ósme Narodowe Czytanie zaproponowano następujące utwory:
1. Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
2. Dym – Maria Konopnicka
3. Katarynka – Bolesław Prus
4. Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
5. Orka – Władysław Stanisław Reymont
6. Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
7. Sachem – Henryk Sienkiewicz
8. Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 267 podczas wspólnych spotkań czytali fragmenty „Katarynki” Bolesława Prusa oraz noweli pt. „Dym” Marii Konopnickiej. Lekturze towarzyszyły krótkie teatralne interpretacje prezentowanych fragmentów przygotowane przez zespoły klasowe.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa