Międzynarodowy Dzień Pizzy

Dnia 9 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pizzy

Ponieważ bardzo lubimy pizzę, postanowiliśmy ją przygotować własnoręcznie.

Pizza była pyszna i możemy zdradzić Wam nasz przepis :

Pizzę według przepisu wykonaj z pomocą dorosłej osoby!

5 dag drożdży połącz z łyżką stołową cukru, wlej szklankę ciepłej wody i pomieszaj łyżką .Wsyp 3 szklanki mąki tortowej , sól wedle uznania i  2 -3 lyżki stołowe oliwy. Wszystkie składniki wymieszaj ręcznie.

Następnie wyjmij ciasto z miski i pougniataj ciasto na blacie aż ciasto będzie gładkie, jednolite i sprężyste.

Jeżeli chcesz upiec pizzę na grubym cieście to podziel porcję na pół i rozwałkuj na blacie posypanym mąką (na wierzch też troszkę posyp mąką, żeby ciasto się nie przyklejało do wałka ). Odważnym kucharzom polecamy ręczne rozbijanie ciasta. Z czasem nabierzecie wprawy i będziecie Pizzowymi Mistrzami

Jeżeli chcesz upiec pizzę na cienkim cieście to  porcję ciasta podziel na kilka kawałków. Przygotowany placek przełóż na blachę. Teraz włącz piekarnik, ustaw temperaturę 250 stopni. Piekarnik będzie się nagrzewał, a Ty w tym czasie udekoruj swoją pizzę serem i innym składnikami. Na spód pizzy  polecamy pastę pomidorową z kartonika, do tego zioła prowansalskie, odrobina soli i oliwy oraz czosnek.

Taki sos również wyśmienicie zastąpi niezdrowy ketchup z butelki. Jeżeli uwielbiasz sos czosnkowy zamiast pasty pomidorowej użyj naturalnego jogurtu i resztę składników.  Włóż blachę do już nagrzanego piekarnika i piecz 

ok 10-12 minut.

Smacznego!

 

Uczniowie klasy IId

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa