L’APPÉTIT VIENT EN MANGEANT!

47009319_2730446856996223_7025092248731648000_n L’APPÉTIT VIENT EN MANGEANT! czyli „apetyt rośnie w miarę jedzenia” taki tytuł nosiła dzisiejsza lekcja w dwujęzycznej klasie 8a. Wspólne spożywanie posiłków jest we francuskiej kulturze mocno zakorzenione, a dania kuchni francuskiej są znane na całym świecie, w dodatku gastronomia francuska nosi miano dziedzictwa kulturowego wpisanego na listę UNESCO. Francuskie śniadania, z punktu widzenia naszych uczniów były bardzo ubogie i mało sycące… Aby uczniowie mogli przekonać się czy mają rację, nauczycielka języka francuskiego postanowiła zorganizować śniadanie w  stylu francuskim.  

Dzisiaj rano, na klasowym stole znalazły się: des croissants, des baguettes, des brioches au chocolat, du beurre, des toasts, des jus de fruits, du thé et des confitures! 

Dla naszych uczniów była to nie tylko lekcja z elementami interkulturowymi, ale przede wszystkim okazja by wspólnie nauczyć się nazw produktów oraz komunikacji przy stole po francusku :)

Bon appétit! 

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa