Konkurs różańcowy

W październiku, miesiącu modlitwy różańcowej dzieci z naszej szkoły brały udział w konkursie pt.: „Mój własny piękny różaniec”. Konkurs ten stał się świetną okazją do włączenia dzieci w przeżywanie październikowych nabożeństw różańcowych w kościele, motywacją do odmawiania różańca w domach jak i okazją do rozwijania talentów twórczych.

Dzieci tak licznie wzięły udział w tym konkursie, że przerosło to nasze najśmielsze oczekiwania. Zostało wykonanych 130 przepięknych różańców. Przy ich tworzeniu dzieci wykazały się ogromną pomysłowością. Różańce wykonano z najróżniejszych materiałów: kasztanów, koralików, żurawiny, modeliny, fasoli, makaronu, śrubek, cukierków itp.
Były kolorowo malowane, lepione, dziergane na szydełku a nawet pieczone.
Taka wielka różnorodność i wysoka estetyka wykonania tych różańców, świadczą o zaangażowaniu całych rodzin w ich przygotowanie. Spośród tych wszystkich uczestników wyróżniono 20 uczniów za szczególną pomysłowość i oryginalność.
Każdy uczeń biorący udział w tym konkursie otrzymał pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Bo tak naprawdę to zwycięzcami są wszyscy, gdyż każdy z tych różańców to „prawdziwe dzieło sztuki”, każdy wyjątkowy i niepowtarzalny!

Wszystkim uczestnikom dziękujemy i mamy nadzieję , że w kolejnym konkursie religijnym weźmie udział jeszcze więcej dzieci :)