Kino Dzieci

Filmów nie robi się po to, żeby wygrywać festiwale,

ale po to, żeby rozmawiać z ludźmi, opowiadać im jakąś historię
(Dariusz Gajewski).

received_2512052625507534Mogliśmy się o tym przekonać na 6. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci, który odbył się w dniach 21-29 września w wielu miastach w całej Polsce. Widzowie mogli obejrzeć ok.150 produkcji bardzo różnorodnych gatunkowo; filmy fabularne, krótkometrażowe, animowane oraz dokumenty.

Festiwal „Kino Dzieci” to impreza umożliwiająca młodym widzom spotkanie z obrazami  często bardzo rzadko prezentowanymi na ekranach kin.

Uczniowie kl.6e naszej szkoły wybrali się na film pt.”Wallay”, kl. 6a – „Mamy talent!”, kl. 5b – „Na linii wzroku”.

Jakie historie opowiadały obejrzane filmy? Jakie przesłanie zawierały? Czy warte były poświęconego czasu? – o tym po powrocie uczniowie rozmawiali w szkole na godzinach wychowawczych i lekcjach języka polskiego.