Galeria

2018/2019

Galeria prac 2018/2019

„Wiosna – cieplejszy wieje wiatr,
Wiosna – znów nam ubyło lat,
Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy.
Śpiewa skowronek nad nami,
Drzewa strzeliły pąkami,
Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty.
(…)
Popatrz zakwitł już Twój parasol, hej.”

Dekoracje wykonały dzieci ze świetlicy z klasy 1a i 1d
Izabela Łyszkowska

Oto fotorelacja:

 

Uczniowie klas 2a i 2c podczas zajęć w świetlicy uwielbiają wszelkiego rodzaju klocki, bo według nich to najbardziej kreatywna zabawka świataNależy pamiętać, że klocki uczą myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, ale też tworzenia i eksperymentowania. To zabawka pobudzająca do aktywności, twórczej zabawy, a nawet nauki.
Z pozoru kawałek plastiku z wypustkami, które umożliwiają łączenie z innymi elementami. Ale właśnie ta możliwość łączenia, budowania i kreowania dziecięcej rzeczywistości umożliwia małym konstruktorom nieograniczone możliwości zabawy i nauki.
Podczas zajęć w  świetlicy  klas 2a i 2c kształtujemy takie umiejętności jak : wyobraźnia, ekspresja plastyczna, estetyka, zabawa obserwacyjna uwrazliwiająca na przyrodę
Zobaczcie co z tego wyszło? 
Nasi Uczniowie niezmiennie nas zaskakują !
Piękne kompozycje kwiatowe!

Czasem warto dać dzieciom wolną rękę. Wtedy powstają prawdziwe dzieła sztuki.Wyobraźnia nie ma granic! Dzieciaki z własnej inicjatywy wykonały piękna dekorację, autorskiego pomysłu bez pomocy nauczycieli.

Współpraca okazała się niezwykle owocna.✨

Oto podwodny świat w wykonaniu 2a i 2c

 

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

 

„Któregoś wczesnego ranka w Dolinie Muminków Włóczykij obudził się w swoim namiocie i poczuł, że nadeszła jesień i czas ruszać w drogę. Taki wymarsz zawsze jest nagły. W jednej chwili wszystko się zmienia, temu, kto odchodzi, zależy na każdej minucie, szybko wyciąga namiotowe śledzie i gasi żar, zanim ktokolwiek przyjdzie przeszkadzać i wypytywać, i zaczyna biec, w biegu zarzucając plecak, i wreszcie jest już w drodze, raptem spokojny niczym wędrujące drzewo, na którym nie rusza się ani jeden liść. Tam gdzie stał namiot, świeci pusty prostokąt trawy. Później, kiedy zrobi się dzień, zbudzą się przyjaciele i powiedzą:<Odszedł, widać jesień się zbliża>”.— Tove Jansson „W Dolinie Muminków”.

 

Piękne kolory jesieni w pracach dzieci ze świetlicy z klasy 1a i 1d.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa