Nasze

arcydziełka

Galeria prac 2017/2018

U nas nigdy nie jest nudno!
Dzieci, które uczęszczają każdego dnia do świetlic szkolnych rysują, malują, wyklejają, grają, czytają i rozmawiają. Uczą się, dyskutują, odrabiają lekcje, oglądają i słuchają i kiedy tylko jest taka możliwość spędzają czas na świeżym powietrzu.

 

 

Malowanie świąteczne i nie tylko

Poczucie wolności i swobody dają nam zabawy, w których nie martwimy się o czystość swoich ubrań i swojego ciała. Nie ma nic lepszego od swobodnego, niczym nie ograniczonego malowania. Technika malowania rękami pozwala na swobodną ekspresję emocji, rozwija wrażliwość dziecka i kształtuje jego emocjonalny stosunek do otoczenia. Warto skorzystać z tego sposobu wyrażania emocji – ta zabawa dla dzieci będzie świetnym i kreatywnym spędzeniem czasu. Należy pamiętać, że takie „brudne” zabawy plastyczne mają działanie terapeutyczne. Rozluźniają mięśnie u dzieci i dają mnóstwo frajdy. Warto zatem pozwolić dzieciom czasem się pobrudzić, a nawet zachęcać je do zabawy w brudzenie.

A co wyszło z „brudzenia się” klasom 3b i 3f?!
Zapraszamy do relacji!!!

Pierwszy dzień grudnia przywitał nas  ❄ ❄ ❄ ❄ ❄ zimowym nastrojem. Za oknami zrobiło się biało ❄ ❄ ❄ ❄ ❄ i przyjemnie. Z początkiem świątecznego miesiąca w świetlicy klas 3b i 3f zaczął panować wyjątkowy nastrój. Nasze piątkowe zajęcia poświęcone były… Reniferom :) Bo przecież renifery to nie tylko te słynne Renifery Świętego Mikołaja, tworzące jego zaprzęg i pomagające mu dostarczać prezenty dzieciom na całym świecie.
Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że renifery widzą niedostrzegalne dla ludzkiego oka promieniowanie ultrafioletowe. A także, że umożliwiają byt Lapończykom i innym ludom północy. Dostarczają mleka, skóry, mięsa i siły pociągowej.
A wiecie, że podczas epoki lodowcowej był także zwierzęciem spotykanym w Polsce. Dziś spotyka się jego szczątki kopalne.
Na koniec zajęć każdy uczeń wykonał własnego renifera . Zapraszamy do naszej galerii 

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia wychowawca klasy 3d oraz klas 4 przygotował dla swoich podopiecznych niespodziankę – ogromne puzzle, które po ułożeniu okazały się wizerunkiem dwóch misiów. Wiele frajdy mieli uczniowie podczas układania, przyklejania i malowania puzzli, ale najbardziej podobała się wszystkim możliwość stworzenia obramowania z odcisków własnych pomalowanych farbami dłoni.

Dekoracje na 11 listopada wykonane przez dzieci przebywające w świetlicy porannej wraz z   panią Renatą Królak oraz panią Anną Kawczyńską.

 

Jesień wcale nie musi być nudna i szara – odczarujmy ją kolorami i zabawami ze sztuką :)
Pomimo, iż każdy z nas odczuwa tęsknotę za ciepłymi promieniami letniego słońca, to nasi uczniowie z entuzjazmem witają jesień ze wszystkimi jej urokami. Uwielbiają jesienną twórczość. W naszych świetlicach nie pozwalamy się nudzić  w jesienne popołudnia. U nas zawsze możecie liczyć na porządną dawkę inspiracji :)
Zapraszamy do galerii prac naszych Świetlików!

Zabawa na boisku szkolnym nie musi być wcale nudna, a malowanie kredą znane nam wszystkim od lat, może przybrać zupełnie inne niż dotychczas oblicze. Nasza propozycja to zabawa w domalowywanie.  Jedno dziecko się kładzie na asfalcie a pozostali uczniowie dorysowują mu różne śmieszne, ciekawe elementy np. parasol, czapkę, piłkę, balonik, kwiatek, skrzydła itd. I w mgnieniu oka powstaje dużych rozmiarów arcydzieło, każde jedyne i niepowtarzalne. Malunki naszych twórczych uczniów uwieczniliśmy na zdjęciach, by stworzone obrazy zostały z nami na dłużej.

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa