Gala IV Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego w SP 267

Gala IV Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego w SP 267

W maju 2012 roku, niedaleko naszej szkoły, został odsłonięty kamień, upamiętniający zwycięstwo Tadeusza Kościuszki w walce z oddziałami pruskimi. Stało się to dzięki staraniom pana Stanisława Mączyńskiego i Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, Pana Krzysztofa Bugli. Było dla naszej szkoły oczywiste, że zaopiekujemy się tym historycznym miejscem oraz będziemy co roku upamiętniać naszego bohatera narodowego. I tak 11 maja 2016 r. w obecności znakomitych gości – Pana Krzysztofa Bugli, Burmistrza Dzielnicy Żoliborz, Pana Stanisława Mączyńskiego wraz z małżonką oraz Pana Leszka Krześniaka, Prezesa Polskiej Fundacji Kościuszkowskiej – odbyła się uroczysta gala IV Żoliborskiego Konkursu Kościuszkowskiego. 25 kwietnia miał miejsc etap dzielnicowy tego konkursu w postaci gry miejskiej pt. „Insurekcja w Warszawie”. Rywalizowały ze sobą czteroosobowe drużyny z żoliborskich szkół podstawowych. Poziom był wysoki i wyrównany. Różnice niewielkie pomiędzy poszczególnymi wynikami szkół. Tak naprawdę największą wartością jest wspólne działanie podnoszące wiedzę i umiejętności naszych żoliborskich uczniów. Właśnie ta idea przyświeca Żoliborskiemu Klubowi Nauczycieli Humanistów, pod którego auspicjami konkurs był zorganizowany. Uroczystość uświetniło przedstawienie upamiętniające postać Tadeusza Kościuszki przygotowane przez uczniów klas 1d, 2e, 3a i 3c w reżyserii p. Izabeli Góreckiej i p. Anny Kawczyńskiej z towarzyszeniem zespołu wokalnego „Melodynki” pod kierunkiem p. Barbary Stębelskiej. Na zakończenie zatańczyły „Dzieci Żoliborza” przygotowane przez p. Mariolę Tyską.
Po części artystycznej ogłoszony został werdykt. Po raz pierwszy nasi uczniowie zdobyli I miejsce. II miejsce przypadło uczniom z SP 65, III – SP 92, IV – SP 68.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom z naszych żoliborskich szkół podstawowych za ogromne zaangażowanie w to kościuszkowskie przedsięwzięcie: p. Paulinie Kolasińskiej z SP 65, p. Agacie Gołaj z SP 68, p. Małgorzacie Koteckiej i p. Agnieszce Jamce z SP 92 oraz moim nieocenionym kolegom, p. Kamilowi Potrzuskiemu i p. Pawłowi Andrzejczakowi z SP 267. Szczególnie gorące podziękowania kieruję do uczniów klasy 1 z 7 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Bronisława Geremka oraz p. Roberta Sitkowskiego, nauczyciela historii, którzy bezinteresownie pomogli w przeprowadzeniu gry miejskiej.

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,salwa-armatnia-i-tablica-dla-tadeusza-kosciuszki,44724.html

Magdalena Kaźmierczak
przewodnicząca Żoliborskiego Klubu Nauczycieli Humanistów

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa