Dwujęzyczny Słowacki…

20 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie odbyła się ceremonia otwarcia francuskiej Sekcji Dwujęzycznej podczas której uczniowie klasy 7A pod czujnym okiem pani Donaty Paźniewskiej- nauczyciela języka francuskiego, przygotowali prezentację swoich dotychczasowych osiągnięć w nauce języka obcego. Umiejętności językowe zaprezentowali również nasi najmłodsi uczniowie (6-7 letni), którzy udowodnili, że już w tak wczesnym wieku jest sens rozpoczynać naukę języka obcego. Podczas ceremonii Pani Dyrektor otrzymała oficjalny list z Instytutu Francuskiego potwierdzający przyjęcie Szkoły do grona szkół z francuskimi Oddziałami Dwujęzycznymi, uczniowie natomiast dostali odznaczenia. Po uroczystości, klasa 7A przygotowała poczęstunek w stylu francuskim, na którym nie zabrakło serów, croissantów i innych specjałów kuchni francuskiej.
W wydarzeniu wzięli udział wyjątkowi goście:
burmistrz Żoliborza- pan Krzysztof Bugla, naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania- pan Artur Nawrot, attachée ds. edukacji z ramienia Instytutu Francuskiego i Ambasady Francji- pani Roselyne Marty. Instytut Romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego reprezentowany był przez dr Sébastien’a Ducourtioux. Wśród zaproszonych były również obecne panie: Anna Grzegorowska – prezes stowarzyszenia nauczycieli języka francuskiego PROF-EUROPE, Monika Nawrocka – dyrektor XVI Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej oraz Maria Michalik- koordynator sekcji dwujęzycznej w XVI LO. Rodziców reprezentowała pani Dorota Łoboda.
Ceremonii przyglądali się również inni nauczyciele ze szkoły zaangażowani w rozwój uczniów, min. wychowawczyni klasy 7A, pani Urszula Karczewska.
Dzisiejszy dzień, to wynik współpracy, zaangażowania i otwartości na potrzeby uczniów społeczności szkolnej oraz władz dzielnicy.
Jesteśmy na początku pięknej i pasjonującej drogi.
Bardzo dziękujemy!
Szczególne podziękowania dla kronikarza wydarzeń SP 267- fotografa pana Michała Wyszomirskiego
Mariola Pietroń-Ratyńska dyrektor SP 267
Donata Paźniewska nauczyciel języka francuskiego (sekcji dwujęzycznej)