i czytelnia

Biblioteka i czytelnia

Zajęcia

Wszyscy uczniowie naszej szkoły znajdą ciekawe zajęcia organizowane przez szkolną bibliotekę. Zapraszamy.

dkk_15_18Biblioteka szkolna wspomaga realizację programów nauczania i wychowania, edukację kulturalną i informacyjną uczniów oraz oraz pełni rolę wspierającą ustawicznie kształcenie się nauczycieli.

Dyskusyjny Klub Książkowy powstał z inicjatywy p. Ewy Obojskiej – nauczyciela bibliotekarza w SP 267 – która z wielkim zaangażowaniem organizuje kolejne dyskusje zapraszając do współpracy nauczycieli. Dyskutujemy o książkach od kilku lat. W pierwszej dyskusji uczestniczyła niewielka grupa uczniów z klas szóstych naszej szkoły. Kolejne lata to wielki sukces Dyskusyjnego Klubu Książkowego, w którym licznie brali również młodsi uczniowie z klas 3-6, w przygotowanie dyskusji włączali się inni nauczyciele. Obecnie dyskusja ma charakter dzielnicowy i odbywa się pod egidą Żoliborskiego Klubu Nauczycieli Humanistów, którego przewodniczącą jest p. Magdalena Kaźmierczak.
W spotkaniach biorą udział zapraszani goście. Swoją obecnością zaszczycili nas nauczyciele bibliotekarze warszawskich szkół z metodykiem p. Anną Lech-Maziarz, kierownik Biblioteki dla dzieci i Młodzieży p. Bożena Bereda, uczniowie z SP Nr 68, SP Nr 92 i Gimnazjum Nr 55 z nauczycielami.

Bibliotekarki

Pracownicy biblioteki i czytelni