Bezpieczeństwo w sieci

73c564de315ae81db9aaa50a11f02581_XLDrodzy Rodzice, Wasze dziecko ma 4 lata? – niedługo pierwszy raz  sięgnie po tablet, telefon, a może nawet laptopa.  A może to już za Wami? Ma 6 lat? -prawdopodobnie pierwsze doświadczenia z komputerem ma już za sobą. Wkrótce drodzy Rodzice będziecie mogli wiele się od niego nauczyć. Jest starsze? – pamiętajcie proszę, że w dalszym ciągu jest dzieckiem, a Wy, jako rodzice, jesteście odpowiedzialni za jego bezpieczeństwo, również w wirtualnym świecie.
Wszyscy musimy pamiętać, że obok wielu niepodważalnych zalet Internetu, wiążą się z nim również poważne zagrożenia!
Nie zapominajmy, że wiek dzieci rozpoczynających swoją przygodę z Internetem wciąż się obniża. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej chcemy przekonać  nawet małe dzieci, by poświęcili swoją uwagę bezpieczeństwu  w Internecie.
My, nauczyciele jak i Wy Rodzice musimy już od najmłodszych lat kształtować w dzieciach właściwe nawyki, pozwalające na konstruktywne korzystanie z potencjału Internetu.
Zadbajmy o dzieci  i nauczmy je dbać o siebie. To najskuteczniejszy sposób, by zapewnić mu bezpieczeństwo w Internecie.

bezpieczny_internet

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa