ASTERIADA

W dniach 08 – 09 marca 2018 roku w Domu Kultury „Włochy” odbył się coroczny festiwal twórczości artystycznej „ASTERIADA”. Konkurs ten jest obecnie jednym z większych mazowieckich przedsięwzięć adresowanych do młodego pokolenia i cieszy się coraz większym uznaniem i renomą. Idea, która mu przyświeca, to przede wszystkim zainteresowanie młodych działalnością na rzecz i dla kultury oraz propagowanie wiedzy o sztuce.

W konkursie Asteriada Dzielnicowy Zespół Pieśni i Tańca Dzieci Żoliborza został wyróżniony w kategorii widowisko ruchowo-taneczne w II kategorii wiekowej.  Dzieci Żoliborza zaprezentowały „Folklor Przedwojennej Warszawy” w choreografii Klaudii Carlos, przygotowała Mariola Tyska. Zespół reprezentowały dzieci z klas czwartych: Emma Batycka,  Karolina Czekaj, Barbara Czarnecka, Maria Gutowska, Gustaw Krajewski, Natalia Luba,  Łucja Sala i Jadwiga Tryc.

W konkursie Asteriada wzięło udział 3600 młodych  uczestników. Odbyło się pół tysiąca pokazów: 312 prezentacji wokalnych, 191 tanecznuch i 35 teatralnych.

Młodym tancerzom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!