Akcja społeczno-edukacyjna

logo - planszaSzanowni Państwo,

dziękujemy za zgłoszenie do akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Cieszymy się, że zdecydowali się Państwo włączyć w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim. Poniżej przekazujemy informacje dotyczące między innymi przygotowanych przez muzeum materiałów edukacyjnych, szkoleń oraz zasad wykorzystania logotypu akcji Żonkile.

Co przygotowaliśmy?

Zapraszamy 19 kwietnia do udziału w premierach online na naszych kanałach Facebook oraz YouTube. Dołączcie do nas!

Klasy 1-3

Na potrzeby akcji zostały stworzone dwa opowiadania – dla klas 1-2 oraz dla klas 3 i starszych. Pięknie zilustrowane teksty Zofii Staneckiej i Justyny Bednarek wraz z kartami pracy oraz scenariuszami lekcji znajdziecie Państwo na naszej stronie https://liblink.pl/In4mM87Q6p w sekcji klasy 1-3 szkoły podstawowej. 19 kwietnia na naszym kanale YouTube o 8:00 będą miały premierę słuchowiska stworzone na podstawie opowiadań. Słuchowiska będą również dostępne po premierze.

Klasy 4-6

Dla uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych powstał film Będę pisać zrealizowany przez dom produkcyjny Hi-Story. Losy dwójki żydowskich nastolatków przed wojną i w trakcie wojny poznaje współczesna dziewczyna z Muranowa, której telefon nawiedza duch z przeszłości. Kartę pracy uzupełniającą film oraz scenariusz lekcji znajdziecie Państwo na naszej stronie https://liblink.pl/In4mM87Q6p w sekcji klasy 4-6 szkoły podstawowej. Zapraszamy na premierę filmu 19 kwietnia na nasze kanały Facebook (o 9:30) i YouTube (o 8:00). Film będzie również dostępny po premierze.

Klasy 7-8 i szkoły ponadpodstawowe

Uczniów i uczennice klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych zapraszamy 19 kwietnia na nasze kanały Facebook (o 11:00) i YouTube (o 8:00) na premierę filmu Muranów – Dzielnica Północna w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie. Kartę pracy uzupełniającą film oraz scenariusz lekcji znajdziecie Państwo na naszej stronie https://liblink.pl/In4mM87Q6p w sekcji klasy  7-8 szkoły podstawowej oraz szkoły ponadpodstawowe. Film będzie również dostępny po premierze.

Wszystkie materiały edukacyjne oraz linki do słuchowisk i filmów znajdą Państwo pod adresem: https://liblink.pl/In4mM87Q6p

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa