Akcja Żonkile online

Zrzut ekranu 2020-04-17 o 20.05.55Akcja Żonkile online
Zapraszamy do wzięcia udziału w Akcji Żonkile online w naszej szkole
 1. Wykonaj żonkil zgodnie z instrukcją  (szablon oraz instrukcję składania żonkila znajdziecie  pod adresem https://www.polin.pl/pl/zonkile), zrób zdjęcie z żonkilem i wstaw na naszą stronę Facebooka sp 267 ze słowami PAMIĘTAMY (https://www.facebook.com/Szkoła-Podstawowa-Nr-267-im-Juliusza-Słowackiego-w-Warszawie-1432438820144614/)
 2. 20 kwietnia, w poniedziałek, na stronie Muzeum POLIN na Facebooku https://www.facebook.com/polinmuseum zapraszamy na poniżej opisane wydarzenia
  •  9:00-9:30
   Ambasadorka Akcji Żonkile, Barbara Kurdej-Szatan przeczyta fragmenty książek „Arka Czasu” Marcina Szczygielskiego oraz „Pan Apoteker” Katarzyny Ryrych. W załączniku znajdziecie  kartę pracy dla uczniów klas 4-6.
  • 10:00-10:30
   „Żydzi w dwudziestoleciu międzywojennym” – oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum POLIN skierowane do uczniów klas 7-8.
  • 10:30-11:00
   „Getto warszawskie” – oprowadzanie po wystawie stałej Muzeum POLIN skierowane do uczniów klas 7-8.
  • 12:00-13:00
   Pokaz filmu „Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943” ze wstępem i komentarzem historyka, edukatora Muzeum POLIN Piotra Kowalika. Film skierowany jest do uczniów klas 8 i starszych. W załączniku znajdziecie  karty pracy.
Wszystkich dorosłych zapraszamy również 19 kwietnia do włączenia się w obchody rocznicy powstania w getcie warszawskim online. Wśród zaplanowanych na Facebooku [https://www.facebook.com/polinmuseum] wydarzeń są między innymi: o godzinie 10:30 wykład Profesora Jacka Leociaka o oporze cywilnym w getcie warszawskim oraz wirtualny spacer śladami getta z Beatą Chomątowską o godzinie 15:30.

Zapraszamy

Załączniki:
 1. Nie_bylo_zadnej_nadziei_KALENDARIUM
 2. Lista książek
 3. Nie_było_żadnej_nadziei_KARTA_PRACY
 4. Nie_było_żadnej_nadziei_SŁOWNIK_POJĘĆ
 5. Arka_Czasu_i_Pan_Apoteker_KARTA_PRACY

 

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa