"Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową"

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

logo„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – Urząd Komunikacji Elektronicznej

W naszej szkole 9 i 10 listopada 2017 r. przedstawiciele UKE gościli w naszej szkole w ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”. Poprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat bezpieczeństwa w Internecie w klasach trzecich.

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie sms`y lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz treści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!
Nie unikniemy postępu i rozwoju technologii, ale musimy pamiętać by zabezpieczyć urządzenia naszych dzieci np. poprzez specjalne oprogramowanie typu kontrola rodzicielska, czy blokada usług Premium Rate.
Kolejne lekcje będą się odbywały w przyszłym roku dla klas 5 i 6.
Planujemy również szkolenia dla zainteresowanych bezpieczeństwem swoich dzieci rodziców.

smartfon1

Wyświetl wg kategorii

godlologo singlebip_logo_pomn1_grad

Adres

Szkoła Podstawowa nr 267 im. Juliusza Słowackiego w Warszawie,
ul. Braci Załuskich 1 , 01-773 Warszawa